Co dalej?

Nadchodzi moment w którym będziecie decydować, do jakiej szkoły średniej będziecie uczęszczać.

W szkole przy ul. Płaskowickiej nie będzie klasy sportowej o profilu piłka nożna. Jeśli uważacie, że aby grać w piłkę koniecznym jest uczęszczanie do klasy sportowej to w najbliższym czasie musielibyście przejść testy w klubie , który będzie taką klasę prowadził. Pierwszy termin już w tą niedzielę, Górnik Zabrze prowadzi nabór.

Nabór odbędzie się w dniu 29 marca 2015 roku. Zbiórka zaplanowana jest na godz. 15.00 na boisku Walki Makoszowy ze sztuczną nawierzchnią w Zabrzu przy ul. Jaskółczej 40.

Musicie jednak wiedzieć ,że nawet jak dostaniecie się do takiej klasy- co wcale nie jest takie pewne- to nie znaczy, że będziecie regularnie grać w meczach. W Górniku 99 pięciu obecnie najlepszych zawodników gra w starszych rocznikach. W rozgrywkach najstarszych juniorów musi obligatoryjnie grać trzech młodszych zawodników. Wynika z tego, że w najmniej sprzyjających okolicznościach będąc w takiej klasie walczy się o brakujące trzy miejsca w składzie. Duży wpływ mają warunki fizyczne.

Jeśli utrzymacie drużynę w miarę niezmienionym składzie będziecie walczyć z najlepszymi. Jeśli jeden wróci do rodzinnej miejscowości, ktoś pójdzie do Górnika (żeby grać a nie siedzieć na ławie) to jeszcze świat się nie zawali. Jeśli jednak kolejnych trzech będzie szukało szczęścia w GKS, pięciu w jakiejś innej SMS a kilku kolejnych stwierdzi, że im się akurat w tej chwil nie chce trenować, to drużyny nie będzie. Jak po roku zmienicie zdanie, może już nie być do czego wracać.

Co jeśli nie klasa sportowa. Jeszcze niedawno do normalnego liceum w Zabrzu, chodziła medalistka Mistrzostw Polski w biegach. Nie przeszkodziło jej to być jedną z najlepszych w Polsce. Nie jest ona wyjątkiem, wręcz takich osób jest wiele. W innych dyscyplinach jakoś bez klas sportowych sobie radzą z lepszymi rezultatami niż w piłce nożnej. Nawet w Waszej drużynie nie było widać, żeby ci nie chodzący do klasy sportowej jakoś specjalnie odstawali.

Zostając w MKS macie gwarancję, że będziecie mieli zapewnioną możliwość grania i trenowania pod okiem dobrego trenera. Od tego ilu Was będzie po wakacjach zależy, ile drużyn w Waszej grupie wiekowej będzie zgłoszonych – jedna lub dwie dla łączonych roczników 1999-2000. Jeśli będziecie mieli ochotę, będziecie mogli codziennie trenować. Obok treningów w swoim roczniku można trenować z najstarszymi juniorami oraz seniorami. Na chwilę obecną na pewno będziecie się mieli od kogo uczyć. A możliwość trenowania i grania z seniorami już w chwili obecnej procentuje u Waszych starszych kolegów.

W innych tych lepszych klubach w większości ciężko jest wychowankom. Pooglądajcie w necie kto gra w rezerwach seniorów tych klubów. W większości to ukształtowani napływowi zawodnicy. Dla juniorów nie ma miejsca.

Jak będziecie najlepsi w MKS wtedy zmienicie klub na lepszy. Nawet gra i trenowanie w Górniku nie gwarantuje gry w Ekstraklasie. Przykre to, że od wielu lat nie ma on żadnego wychowanka zawodnika z pola na boiskach Ekstraklasy. Nawet reprezentanci Polski w różnych kategoriach wiekowych kończą w okręgówce.

A jak nie będziecie, to jak mówi p. Boniek trzeba się przeprosić z książkami.

Życzę gry w przyszłości w Realach, Arsenalach i innych Bayernach. Abyście to jednak osiągnęli musicie trenować i GRAĆ a nie być tylko w jakiejś drużynie. Wielu waszych starszych kolegów się o tym przekonało. Łącznie z takim zawodnikiem, który odchodził z MKS jako reprezentant Polski. W chwili obecnej na wejście z marszu do nowej drużyny mają szansę nieliczni z Was. Oczywiście każdy ma swoje marzenia, każdy myśli, mnie się uda. Powodzenia.

EKWIWALENT

Wiadomości (utwórz nową)